10 Kolay Adımda Başarılı Bir Web Sitesi Oluşturun

0
39

Başarılı bir web sitesi oluşturmak, işinizi yeni bir seviyeye taşıyabilir ve web siteniz, yeni ve potansiyel müşteriler için ürün ve hizmet tekliflerinizin çevrimiçi kataloğu olarak hizmet verebilir. Ek olarak, iş tekliflerinizi web sitenizi ücretli reklamlar yoluyla çevrimiçi olarak reklam vererek ve web sitesi adresinizi kartvizitlerinize, ürün eklerinize, e-posta imzalarınıza ve diğer ilgili öğelere ekleyerek de potansiyel müşterilerinize pazarlayabilirsiniz.
Başarılı bir web sitesi bir günde veya haftada kurulmasa da, biraz zaman ve çabayla, işletmeniz için bir web sitesi oluşturabilir ve ziyaretçilerinizi tıklayan bir para kazancısına dönüştürebilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğim 10 kolay adımda başarılı bir web sitesi oluşturmak için hemen ipuçlarıyla işinize başlayın

1-) Siteniz İçin Marka Stratejisi Geliştirin

Herkes bir web sitesi oluşturabilir ve reklamını yapabilir. Web siteniz şirketinizin medya markası stratejisine nasıl uyar? Bilmiyorsanız, başarılı bir web sitesine sahip olmayı daha zor bulacaksınız ve siteniz gerçekten size zarar verebilir.

Web siteniz medya markanızı İnternette oluştururken yalnızca bir faktördür, ancak sitenizin büyük resimdeki rolünü açıkça belirtmeniz gerekir. Sitenizin kişisel medya satışlarınızın bir uzantısı olarak, kişisel satış çalışmalarınızın yedeğini alarak bir çevrimiçi katalog gibi, gelir kaynağı olarak tek başına durmasını veya belki de şirketinizin adını almanın başka bir yolunu mu istiyorsunuz? gelir potansiyeli ne olursa olsun?

2-) Web Sitesi Tasarımı Hatalarından Kaçının

Harika içerik harika görünümlü bir web sitesini hak ediyor. Ancak başarılı bir web sitesi, iyi renk seçeneklerinden ve hoş yazı tiplerinden daha fazlasına dayanır ve ilk izlenimler de İnternete dayanır.

İlk kez gelen ziyaretçiler reklamlarla bombalanırsa, istedikleri içeriği bulamaz veya siteniz sık sık güncellenmezse, o ziyaretçiyi sonsuza dek kaybedebilirsiniz. Web sitesi tasarımı hataları, site ziyaretçilerinize mal olabilir, bu da sitenizin kazanma potansiyelini azaltır.

3-) Premium, Ücretsiz veya Freemium İçerik?

Sitenizde ürün veya hizmet satmak yerine, eğitim amaçlı e-kitaplar veya eğitim kursları gibi içerikler satıyorsanız, ücretsiz içerik mi, ücretli içerik mi yoksa ikisinin karışımı mı teklif edeceğinize karar vermek sitenizin planlarında çok önemli bir adımdır.

Bazı ziyaretçiler, içeriğiniz için ödeme yapmak zorunda olduklarını gördüklerinde sitenizden uzaklaşacaktır. Ücretsiz içeriğin ücretli içeriğiniz için bir tanıtım aracı olarak sunulması, bir izleyici kitlesi oluşturmanıza ve öykülerinizi ücretsiz olarak görüntüleyen kullanıcıları teklif etmek istediğiniz her şeyi okumak isteyen müşterilere ödeme yapmanıza yardımcı olabilir.

Freemium içeriği olarak bilinen şeyi, okuyucunun ödeyebileceği birkaç zil ve ıslık içeren ücretsiz bir teklifle başlatabilirsiniz. Bu eklentiler genellikle daha düşük maliyetlidir ve tam fiyatlı bir ürün kadar bilgi sunmaz.

Çoğu İnternet kullanıcısı okumak istedikleri içeriği ücretsiz almak için kullanılmasına rağmen, son zamanlarda yayınlanan bir raporda, içerik sağlam olduğu sürece daha fazla insanın kafasını ve cüzdanlarını ödeme duvarları olan sitelere açtığını göstermektedir. Yine de, okuyucularınızı sitenizde büyük bir değişiklikle şoka sokmamak için her üç seçeneği de dikkatlice tartmalısınız.

4-) Web Sitesi Trafiği Oluştur

En güzel, iyi tasarlanmış web sitesi, sayfaları tıklayan tek kişi sizseniz para getirmez. Kaynak okurlarının çevrimiçine dönüştüğü bir numara olmak zaman alıyor, çok fazla sağlam içerik ve uzun vadeli bir plan gerekmektedir.

Sitenizin makalelerine eklenen, hedefli anahtar kelimeler, ürün başlıkları, ürün açıklamaları ve metin bağlantıları gibi, şu anda web sitenizde kullanmaya başlayabileceğiniz temel öğeler, web sitenizin trafiğini artırabilir ve sizi yolunuza götürebilir. Bu anahtar kelimeler, okuyucuların sitenizi arama sonuçlarında daha kolay bulmasına yardımcı olur ve günlük olarak sitenize gelen trafik akışını tutar.

5-) Sitenizi Yapışkan Yapın

Site sahipleri çoğu kez benzersiz ziyaretçilerinin sayısını artırmaya odaklanır, ancak bir kez geldiklerinde tıklamaları korumaya odaklanmaz. Başarılı bir web sitesi, yalnızca ziyaretçinin benzersiz ziyaretçisini vurmakla kalmaz, içerik, kullanıcıyı siteyi daha derin ve daha derine tıklamaya motive eder.

Harika ürün teklifleri sağlayarak ve içeriğinizi geliştirerek sitenizi yapışkan yapın veya bu ziyaretçilerin çevrelerinde kalmasını sağlayın. Daha çekici fotoğraflar kullanın, anketler veya anketler ekleyin, web sitenizin müşterileriyle ilgili konularda ve aynı zamanda tıklamaları en üst düzeye çıkaracak ve sadık site ziyaretçileri oluşturacak diğer konular hakkında yararlı makaleler içeren bir blog içeren blog ekleyin.

6-) Yarışı Önlemek için Killer SEO Kullanın

Tıklamalar için rekabet eden milyarlarca web sitesi var. Arama motorlarında optimizasyon yapılmadan en büyük arama motorlarından birindeki sayfada üst sıralara çıkmak imkansızdır. Basım ve yayın kuruluşları, izleyicilerini hedeflemek için tamamen farklı bir yaklaşım kullanır.

Çevrimiçi olsa da, arama için uygun şekilde optimize edilmemişse içerik okunamıyor. Sitenizin içerik yazarlarının, web sitenizin içeriğini yazmak için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tekniklerini nasıl kullanacağınızı iyice anlamanız gerekir; aksi halde, arama motorlarının sonuç sayfalarında hiçbir zaman çekiş elde edemezsiniz.

7-) Ziyaretçilerinizi Kısıtlamadan Gelir Yaratın

Web siteleri ilk kez İnternette ortaya çıkmaya başladığında, birçok webmaster web sitelerini desteklemek için afiş reklamlara güveniyordu. Daha sonra pop-up’lar, pop-under’ler, sayfa kabukları ve yanıp sönen afişler aşırı kullanıldı ve Internet kullanıcılarını aşırı yüklemeye başladı.

Yıllar geçtikçe, sitenizi ziyaret eden insanları rahatsız eden reklamlarla bombalamadan sitenizle para kazanmanın yeni yolları ortaya çıkmıştır. Diğer insanların ürünlerini satmak ve bir ortak satıcı olarak para kazanmak gibi klasik afiş reklamların yanı sıra web sitesi geliri elde etmek için diğer seçenekleri keşfedin. Bir gecede zengin olamayabilirsiniz, ancak sonuçları aldığınız satırda görebilirsiniz.

😎 Reklamverenlere Onlar İçin Ne Yapabileceğinizi Gösterin

Para kazanmak için kolay bir yol gibi görünüyor. Sitenizde reklam alanı sunun. Üzerine bir fiyat etiketi koyun. Reklamverenlerin sitenize akın etmesini ve nakit para ödemesini bekleyin. Ancak çevrimiçi rekabet şiddetli. Reklamverenleri çekmek ve onları medya sitenize ikna etmek, en başarılı web siteleri için bile, alan satın almaları gereken yerdir. Potansiyel bir reklamverene çevrimiçi reklamların yararlarını ve sitenize yerleştirilmelerinin işlerini büyütmelerine nasıl yardımcı olabileceğini göstermek zorundasınız.

9-) Bir Sosyal Medya Stratejisi Geliştirin

Sitenize sosyal medya üzerinden trafik çekin. Gazetecilerinizi, en son haberler için okuyucuların sitenize geri dönmelerini sağlamak için sosyal ağları kullanmaya teşvik edin. Site ziyaretçilerini Twitter üzerinden alın ve sitenizi ziyaret edenleri günde birkaç kez geri getirmek için sitenizin Facebook konusundaki farkındalığını artırın.

10-) Trafiğinizi Ölçün

Sitenizin ziyaretçilerinin, içeriğiniz üzerinde ilerledikçe çalışma alışkanlıklarını izlemek için web analizi araçlarını kullanın. Bu kalıpları izlemek, web sitenizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını net bir şekilde gösterir. Bazı konular ziyaretçileri sitenize yönlendirirse, kullanıcılara istediklerini vererek, tıklamaları artırabileceğinizi bilirsiniz.

Sitenizde pratik olarak göz ardı edilen başka alanlarınız varsa, içeriği değiştirmek veya gelecekteki kapsamı kaldırmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here