3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

0
44
finans bank,halkbank,ziraat,ing,yapı kredi,garanti,iş bankası,

Bankalar, çeşitli fırsatlar ve kampanyalar sunarak ihtiyacı olan kişilere kredi seçeneklerini sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 3 ay ertelemeli kredilerdir. Bu kredi türü, genel olarak bir yatırımda bulunacak ve bu yatırım sonunda, ancak birkaç ay sonra kara geçip, krediyi geri ödeme imkânına kavuşacak kişiler için geçerlidir. Dolayısı ile yeni bir yatırım yapacak olan ya da yeni bir işe başlayacak olan kişiler 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arayışına girmektedir.

Bankalar, tüketicilere verdikleri kredinin geri ödemesini belli periyotlara bağlarlar ve bu periyotlar aylık olarak planlanır. Fakat bazı tüketiciler, krediyi çektikten sonra hemen ödeme yapmaya başlama imkanına sahip olmaz. Bu noktada bankaların, kredi vermesinden birkaç ay sonra başlayan kredi fırsatları devreye girer. Bankaların sunduğu bu fırsatlardan bir tanesi de 3 ay ertelemeli kredidir.

3 ay ertelemeli kredi, kredi alan kişilerin kredilerinin geri ödemesini 3 ay sonra yapmaya başlaması anlamına gelmektedir. Bu fırsat hemen hemen tüm kredi türlerine uygulanabilmektedir. İster taşıt kredisi olsun, ister ihtiyaç kredisi olsun isterse konut kredisi olsun bütün krediler için, kimi bankalar tüketicilere bu fırsatı sunabilmektedirler.

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

  • Finansbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • ING Bank
  • Akbank
  • Halk Bank
  • Garanti bankası
  • QNB
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası

Bu bankalar, çeşitli alanlarda tüketicilere 3 ay ertelemeli kredi verebilmektedir. Fakat her bankanın, kredi verme koşulu, vade süresi, faiz oranları farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle, 3 ay ertelemeli kredi çekmek isteyen kişiler, kredi başvurusu yapacağı bankanın şubelerinden ya da çağrı merkezinden konu hakkında bilgi almalıdırlar.

Bu bankalar arasında, yılın her günü 3 ay ertelemeli kredi başvuru alan bankalar olduğu gibi sadece dönemsel olarak, belirli zamanlarda kampanya adı altında başvuru alan bankalar da bulunmaktadır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

3 ay ertelemeli kredi başvurusu şartları, standart kredi başvurusu şartları ile aynıdır. Bankaların, bu kredi seçeneği için ekstra olarak tüketicilerde aradığı bir şart bulunmamaktadır. Bir kişinin, kredi çekmesinde en büyük paya sahip şartlardan bir tanesi kredi notunun yeterli olmasıdır ve bu kredi seçeneği için de kişilerin kredi notu büyük önem taşımaktadır. Hiçbir banka, kredi notu düşük olan kişiye kredi vermeyeceği gibi 3 ay ertelemeli kredi de vermez. Bu nedenle, bu krediye başvuru yapacak olan kişilerin kredi notunu yeterli seviyede tutması gerekmektedir. Ayrıca, kredi başvurusu yapacak olan kişilerin gelir durumu da, bankaların kredi verme ya da vermeme durumuna etki etmektedir. Yani, 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yapacak olan kişilerin sabit bir gelirinin olması gerekmektedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

3 ay ertelemeli kredi başvurusu için gerekli olan evraklar, standart bir kredi başvuru için istenen evraklarla aynıdır ve bir farklılık olmamaktadır. Kredi başvurularında, çekilecek olan kredilerin türüne göre farklılaşan evrakların olması söz konusudur. Dolayısı ile hangi amaç için kredi çekilecek ise, bankaya verilmesi gereken evraklar da ona göre şekillenmektedir. Çünkü her banka konut kredisi için, ihtiyaç kredisi için ya da taşıt kredisi için farklı evraklar istemektedir.

Bankaya yapılan kredi başvurularında genel olarak, TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istenmektedir. Ayrıca kişinin kredi notu da önem taşımaktadır. Dolayısı ile 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yaparken ilk dikkat edilmesi gereken kredi notu durumunuzdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here