Yurtdışında Dil Eğitimi Almak-BİLMENİZ GEREKENLER

  0
  42
  yabancı dil öğrenmenin temel mekanının okul olup olmadığı uzun yıllar boyunca tartılma konusu olmuştur. Yabancı dil öğrenme, pek çok pratiğin bir arada bulunduğu bir süreçtir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin birbirine paralel olarak geliştirilmesi gerekir
  yabancı dil öğrenmenin temel mekanının okul olup olmadığı uzun yıllar boyunca tartılma konusu olmuştur. Yabancı dil öğrenme, pek çok pratiğin bir arada bulunduğu bir süreçtir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin birbirine paralel olarak geliştirilmesi gerekir
  yabancı dil öğrenmenin temel mekanının okul olup olmadığı uzun yıllar boyunca tartılma konusu olmuştur. Yabancı dil öğrenme, pek çok pratiğin bir arada bulunduğu bir süreçtir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin birbirine paralel olarak geliştirilmesi gerekir

  Günümüz eğitim sistemi, kişilerin en az bir yabancı dil öğrenmesini amaçlamaktadır. Okullarda verilen yabancı dil eğitimi, lise döneminde ikinci yabancı dil ile desteklenmektedir. Öğrenciler, liseden mezun olduklarında en az iki yabancı dil biliyor olmalıdır. Ancak, yabancı dil öğrenmenin temel mekanının okul olup olmadığı uzun yıllar boyunca tartılma konusu olmuştur. Yabancı dil öğrenme, pek çok pratiğin bir arada bulunduğu bir süreçtir. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin birbirine paralel olarak geliştirilmesi gerekir. Okulların bu becerileri ne derece geliştirdiği tartışılır. Elbette ki, dil bilgisi kuralları ve yazma becerileri okulda geliştirilebilir. Başlangıç seviyesindeki bir öğrenim sürecinin ardından mutlaka bir pratik süreci yaşanmalıdır. Yabancı dil, ancak günlük hayat yayıldığında ve sürekli bir şekilde kullanıldığında öğrenilebilir. Bu sebeple, pek çok kişi yurtdışında yabancı dil eğitimi almak ister. Çünkü, bir dili öğrenmenin en kolay ve hızlı yolu o dilin konuşulduğu ülkede bir süre yaşamak ve günlük hayatta düzenli olarak pratik etmektir.

  Yurtdışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

  Yurtdışında dil eğitimi almak, kişilerin öğrenim sürecini hızlandırırken aynı zamanda bilgilerin pratik dolayısıyla kalıcı hale gelmesini sağlar. Buna ek olarak, yurtdışında dil eğitimi almanın çok sayıda sosyal ve kültürel avantajı da bulunmaktadır.

  Günümüzde pek çok aracı firma, dil eğitimi için yurtdışına gitmek isteyen kişilerin kendilerine uygun okul ve kalacak yer bulmalarına, vize işlemlerine ve gidecekleri ülkeyi seçebilmelerine yardımcı olmaktadır. Bu sayede, yurtdışına gitmek isteyen kişiler henüz daha gitmeden kalacakları yeri ve gidecekleri okulu bilirler. İki haftadan bir yıla kadar değişen eğitim süreleri ile yabancı dil eğitimi almanın mümkün olduğu bu platformlarda; yabancı ailelerin evinde konaklamak, yurtlarda konaklamak, farklı şehirlerde seyahat etmek, yabancı dil sertifikası almak gibi imkanlara sahip olunmaktadır. Böylece; eğitim için gidilen ülkenin kültürü, şehirleri, yemekleri ve insanlarını tanıma fırsatı da yakalamak mümkün olur. Eğitim sürecinde edinilen arkadaşlıkların uzun soluklu olması, kişilerin dünya insanı olmasına katkı sağlar.

  Yurtdışında Dil Eğitimi İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler

  Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler, gidecekleri yeri öğrenmek istedikleri dile paralel olarak seçmektedir. Örneğin; İngilizce eğitim almak isteyen kişiler genellikle İngiltere, Amerika, Kanada, Malta ve Avusturya’yı tercih etmektedir. Bu tercih, anadilin İngilizce olmasıyla ilgilidir. Tüm bu ülkelerin olumlu ve olumsuz yönleri göz önünde bulundurulduğunda İngiltere en çok tercih edilen ülke durumundadır. İngiltere’yi en çok tercih edilen ülke konumuna getiren olumlu yönler; diğer ülkelere göre daha yakın olması, konaklama ve okul fiyatlarının daha uygun olması, köklü dil okullarının bulunması, öğrenci vizesinin diğer ülkelere göre daha kolay çıkması ve aksanının dünya çapında kabul görmesidir. Başlangıçta çok pahalı bir ülke olduğu düşünülse de İstanbul’da bir ay geçirilen bütçe ile Londra’da bir ay geçirmenin mümkün olduğu görülmüştür.

  Almanca eğitimi almak isteyen kişiler genellikle Almanya’da yer alan köklü dil okullarını tercih etmektedir. Yine İtalyanca ve İspanyolca gibi diller için, anadil olarak konuşulduğu ülkelerdeki iyi dil okulları seçenek haline gelmektedir. Japonca ve Çince dil eğitimleri de son zamanlarda oldukça popülerdir. Özellikle Japonya, pek çok kişi tarafından tercih edilen bir adrestir.

  Yurtdışı dil eğitimi için ülke tercihi yapılırken, Türklerin az sayıda olduğu yerler öne çıkmaktadır. Bunun sebebi, çok sayıda Türk’ün olduğu ülkelerde yabancı dil gelişiminin zor olacağı düşüncesidir ki, oldukça haklı bir düşüncedir.

  Yurtdışı Dil Eğitim Kurslarının İçeriği Hakkında

  Yurtdışında eğitim veren dil okulları, öğrencileri genellikle uluslararası olarak düzenlenen dil sınavlarına hazırlamaktadır. İngilizce için bu sınavlar TOEFL ve IELTS, Almanca için Goethe Institut, İtalyanca için CELI ve CILS olarak adlandırılabilir.

  Dil kurslarının içeriği uluslararası sınavlara hazırlık olabildiği gibi; iş dili, finans dili, ekonomi dili, hukuk dili, havacılık dili gibi farklı disiplinlerde kullanılan dilin eğitimi de olabilmektedir. Dil eğitimi almak isteyen kişiler, hangi içeriklerde eğitim görmek istediklerini önceden belirlemelidir.

  Dil kursları genellikle yaş aralıklarına göre oluşturulmaktadır. Her yaş aralığı için belirli dil seviye sınıfları oluşturularak herkesin kendi dil düzeyinde eğitim alması sağlanmaktadır. Dil eğitimi tamamlandığında, her dil için farklı olarak belirlenen dil seviyeleri tamamlanmış olur ve öğrenciler sertifika ile dil okulundan ayrılırlar.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz